MENU


Płyty warstwowe stosowane przy tworzeniu dachów

Płyty warstwowe zdają egzamin nie tylko wówczas, gdy stosowane są do oddzielnych konstrukcji czy też pokrywania ścian gotowych budynków. Z powodzeniem można je bowiem stosować w przypadku, gdy dany obiekt potrzebuje dodatkowego pokrycia dachu.

Zazwyczaj płyty warstwowe stosowane do przykrywania dachów mają nieco inne właściwości, niż w przypadku zwykłych płyt warstwowych. Przede wszystkim, można w ich przypadku dobierać nie tylko wypełnienie, ale również blachę okrywającą. W ten sposób możliwy jest dobór takiej faktury blachy, na jaką mamy ochotę.

Prócz tego, w zależności od zastosowania danego budynku, możemy dobrać również wypełnienie do płyt warstwowych. Możemy kierować się w tym przypadku różnymi właściwościami - od stosowania wypełnień tańszych, aż po najdroższe, o konkretnych cechach. Warto przystosować rodzaj wypełnienia do tego, na jakie właściwości danych płyt warstwowych liczymy.

Płyty stosowane na dachy można również odpowiednio malować, dzięki czemu nie ma konieczności dodatkowego malowania położonych już płyt - wychodzą one w danym kolorze wprost od producenta. Dzięki temu można zyskać pewność, że wszystkie będą miały ten sam odcień, a także, że farba nie zejdzie przy pierwszym deszczu.

Dachy z płyty warstwowej zwykle stosowane są w przypadku różnego rodzaju hal handlowych, ale też tam, gdzie budowane są budynki od podstaw z płyt. Mogą to być zarówno budynki chłodnicze, jak też służące na przykład do przechowywania żywności. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj blachy oraz jej wypełnienia zostanie wybrany.


REKLAMY

Twój link