Ekstrakcja zęba w polskich gabinetach stomatologicznych - jest się czego bać?

Kiedy stomatolog oświadcza nam, że będziemy musieli poddać się zabiegowi wyrwania zęba, na większość z nas pada blady strach. Wydaje się nam, że będziemy konać z bólu na fotelu dentystycznym, a nieczuły na nasze męki dentysta będzie nas torturował przez wiele godzin. W rzeczywistości zabieg ekstrakcji wcale nie wygląda tak dramatycznie, szczególnie jeśli włożysz nieco wysiłku w wybór konkretnego gabinetu, w którym zostanie przeprowadzony. Czym powinniśmy się kierować przy poszukiwani dobrego gabinetu dentystycznego? Przede wszystkim renomą, którą cieszy się wśród swoich pacjentów. Pamiętaj jednak, by zwracać szczególną uwagę właśnie na opinie dotyczące wyrywania zębów.

Ekstrakcja zęba to poważny zabieg wymagający od dentysty nie tylko umiejętności i doświadczenia, ale również siły fizycznej. Wątła, starsza dentystka prawdopodobnie nie poradzi sobie z wyrwaniem zęba, nawet jeśli inne zabiegi wykonuje z delikatnością i precyzją. Warto więc uświadomić sobie, że zabieg ekstrakcji nie musi być wcale przeprowadzony w tym samym gabinecie, w którym leczysz się na co dzień.

Możesz wybrać dowolny gabinet stomatologiczny Toruń lub Gdańsk, w którym lekarze cieszą się dobrą opinią wśród pacjentów. Oszczędzi Ci to mnóstwo bólu i niepotrzebnego cierpienia. Fachowo przeprowadzony zabieg ekstrakcji nie potrwa dłużej niż kilka minut. Zdarzają się nawet pacjenci, którzy nastawieni na ogromną dawkę bólu związaną z wyrywaniem zęba, nie zauważają nawet, kiedy ząb zostanie usunięty. To kolejny argument za starannym wyborem gabinetu, w którym poddamy się ekstrakcji.