Dobry stomatolog - jak go znaleźć i czy lepiej na NFZ czy prywatnie?

Jeśli należysz do sporej grupy Polaków, którzy na samo wspomnienie o wizycie w gabinecie dentystycznym reagują panicznym strachem, najwyższy czas to zmienić. Wystarczy nieco dobrych chęci, by znaleźć przyjazny pacjentom gabinet stomatologiczny Gdańsk i dobrego lekarza, który zupełnie zmieni nasze podejście do dentysty.

Poszukiwania najlepiej zacząć od przeprowadzania małego rekonesansu wśród znajomych. Zapytaj, jaki jest ich stomatolog i czy są zadowoleni z jego usług. Dobry stomatolog powinien być cierpliwy i troskliwy. Powinien rozumieć potrzeby i uczucia swoich pacjentów i starać się rozwiewać ich obawy związane z leczeniem.

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej zdecydować się na państwowy gabinet stomatologiczny Toruń, czy też lepiej korzystać z usług prywatnych stomatologów. Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Teoretycznie, korzystając z usług prywatnych gabinetów, możemy spodziewać się większej troski i delikatności, nie jest to jednak regułą. Lekarze zatrudnieni w państwowych gabinetach również potrafią wykazywać się empatią.

Po zebraniu opinii na temat konkretnego lekarza, czas na konfrontację. Zwróć uwagę na to, w jaki sposób traktuje pacjentów. Dobry dentysta tłumaczy, jakie zabiegi wykonuje i dlaczego ich przeprowadzenie było konieczne. Często z własnej woli oferuje pacjentom możliwość znieczulenia, aby zminimalizować nieprzyjemne uczucie dyskomfortu, wynikające z siedzenia na fotelu dentystycznym. Pamiętaj, że jeśli zachowanie lekarza Ci nie odpowiada w każdej chwili możesz zrezygnować z jego usług.