Dobry stomatolog - dlaczego warto korzystać z prywatnych klinik stomatologicznych?

Kiedy masz kupić jakieś ubranie, porównujesz oferty w kilku sklepach po to, by wybrać najkorzystniejszą i najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom. Tym bardziej dziwi fakt, że wielu z nas nie przykłada tak dużej wagi do wyboru dobrego dentysty. Odwiedzamy przypadkowe gabinety, położone najbliżej lub te, z którymi jesteśmy związani od lat, zamiast dokonać świadomego wyboru po porównaniu ofert kilku gabinetów. Nie wydaje się to rozsądne, prawda?

Dobry stomatolog potrafi przekonać do siebie nawet największych sceptyków. Jego doświadczenie i delikatność to najlepszy argument przemawiający za regularnymi wizytami kontrolnymi. Ważna jest też empatia, a więc umiejętność wczuwania się w sytuację pacjenta i zrozumienie jego potrzeb i obaw.

Niestety nie każdy stomatolog może się pochwalić tymi cechami. Zwykle brakuje ich lekarzom zatrudnionym w państwowych przychodniach. Z jednej strony nie powinniśmy się temu dziwić - długie kolejki, niskie płace i brak nowoczesnego sprzętu zdecydowanie nie zachęca do efektywnej pracy. Z drugiej strony dentysta z powołania nie powinien mieć z tym większego problemu, nawet po dniu pełnym pracy.

Jeśli masz taką możliwość, powinieneś korzystać z usług prywatnych klinik. Wybierając ją samodzielnie, masz gwarancję, że zatrudnieni w niej lekarze rzeczywiście będą odpowiadali Twoim oczekiwaniom. Najlepiej ocenić kompetencje poszczególnych lekarzy na podstawie opinii ich pacjentów. Wystarczy wpisać w dowolną wyszukiwarkę hasło „gabinet stomatologiczny Toruń” czy „gabinet stomatologiczny Gdańsk”, by zyskać dostęp do wielu ciekawych opinii.