Ból zęba - jak sobie z nim poradzić? Bóle tępe, ostre i przenikające.

Zwykło się powtarzać, często bez większych podstaw, że stomatolog to synonim cierpienia i krzywdy. Wbrew pozorom, dentysta nie taki straszny, jak go malują. Tym bardziej, że regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym mogą uchronić przed wieloma nieprzyjemnościami. Przede wszystkim pamiętajmy, że bez względu na to, jaki ból zęba odczuwamy, zawsze powinniśmy odwiedzić gabinet stomatologiczny Gdańsk. Nawet drobne pobolewanie może być oznaką poważniejszych problemów, czasem związanych nie tylko z uzębieniem.

Często powierzchowna ocena schorzenia odbywa się przy rozpoznaniu rodzaju odczuwanego bólu. Przykładowo, tępy ból bywa objawem silnego zapalenia zatok. Podobne dolegliwości mogą pojawiać się przy problemach z dziąsłami. Ich obrzęk czy też gromadząca się w nich ropa mogą prowadzić do takich efektów. Ten sam rodzaj bólu może powstawać w wyniku uszkodzenia lub zapalenia miazgi zęba. Natomiast ostry ból najczęściej oznacza nadwrażliwość zębów. Pojawia się ona głównie wtedy, gdy spożywamy ciepłe lub zimne posiłki lub słodkości. Może być to powodowane paradontozą, powodującą odsłanianie się szyjki zęba.

Przenikający i długotrwały ból to zwykle skutek ubytków. Gromadzące się w nich bakterie wyniszczają strukturę zęba, powodując nieprzyjemne uczucie. Każdy rodzaj bólu zęba może być niwelowany przez zażycie odpowiednich leków przeciwbólowych. Żeby były one skuteczne, należy skonsultować się z dentystą. Nie wolno tez zapominać, że mogą one przynieść jedynie krótkotrwała ulgę. Całkowite wyleczenie zęba jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy zdecydujemy się na wizytę u specjalisty. Praktycznie w każdym mieście funkcjonuje gabinet stomatologiczny Toruń, więc nie powinno być z tym problemu. Jedyną przeszkodą może być wyłącznie nasze lekceważenie stanu uzębienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.