Ból zęba - jak pomoże profesjonalny stomatolog?

Jak od lat pokazują nam przeprowadzane badania, Polacy z każdym rokiem coraz bardziej dbają o zęby. Nie zmienia to jednak faktu, że wszelkiego rodzaju dolegliwości wciąż pojawiają się w ich życiu, znacznie obniżając jego komfort. Większość dorosłych osób i część dzieci zaczyna w pewnym momencie uskarżać się na ból zęba. Może on mieć rozmaite źródła. Pewnym jest jedynie to, że w takiej sytuacji należy koniecznie wybrać się do dentysty.

Dobry stomatolog nie tylko postawi diagnozę wyjaśniając, co i dlaczego nas spotkało, ale przede wszystkim - podejmie skuteczne leczenie. Zależy ono głównie od samej dolegliwości. Czasem wystarczy jedynie niewielki zabieg wypełnienia zęba. Zdarza się to, gdy ząb jest ukruszony. Najpierw należy go wyrównać, a potem dolać. Podobnie jest w przypadku drobnych ubytków tyle, że przed dolaniem następuje borowanie oczyszczające miejsce ubytku. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, dentysta podejmie bardziej skomplikowane leczenie. W trudnym przypadkach, gdy ząb jest mocno zaniedbany lub poważnie uszkodzony mechanicznie, niezbędne jest leczenie kanałowe, czyli to, które obejmuje też usuwanie zawartej w zębie miazgi.

W skrajnych przypadkach, odwiedzamy gabinet stomatologiczny Gdańsk po to, by lekarz mógł usunąć nam nieodwracalnie chory ząb. Niestety, w ciężkiej sytuacji, ekstrakcja jest najlepszych rozwiązaniem. Jeśli ząb pozostanie, grozi nam nie tylko coraz silniejszy ból, ale jeśli jest to choroba zębów, to rośnie prawdopodobieństwo, że kolejne zęby będą zarażały się tymi samymi bakteriami powodując dalsze niszczenie uzębienia. Zazwyczaj w takich przypadkach, gabinet stomatologiczny Toruń od razu udziela wyczerpujących informacji na temat tego, jak, gdzie i za ile możemy uzupełnić uzębienie.